Uwaga, będę jeździć!

Standardowy

Wygrałam kurs prawa jazdy. Tak, wszystkim, którym powiedziałam, też zrobiło się bardzo wesoło i zaczęli żarciki: jak będziesz za kółkiem, to trzeba dać do gazet, żeby z domu nie wychodzili. Hahaha, no umrę ze śmiechu.
Tak czy siak będę jeździć. Samą mnie to trochę przeraża, ale dam sobie radę, w końcu zdolna jestem :)

Nad zrobieniem prawka zastanawiałam się już od jakiegoś czasu. Ale a to pogoda za dobra (bo w mądrej swej główce wykminiłam, że najlepiej, to jak się będę uczyć przy temperaturze -50 stopni Celsjusza, na Grenlandii w najzimniejszym okresie, bo wtedy żadne warunki mi nie będą straszne), a to studia, a to lenistwo i stwierdzenie: no przecież są tramwaje. Koniec końców jeden z tygodników w mym rodzinnym mieście ogłosił konkurs i WYGRAŁAM! Zasady tegoż były niezwykle trudne: trzeba było odpowiedzieć SMS-em na pytania dotyczące prawie o ruchu drogowym (T. pomagał) i ostatnie – czy mamy w Polsce ruch prawostronny (z tym dałam radę sama).

I się zaczęło. Przysięgam, nie wiem, kto wymyślił, że jak jadą samochody naprzeciw siebie, jeden skręca, to ma drugiego z prawej strony i wtedy on ma pierwszeństwo. I trzeba to wiedzieć nim się skręci. W ogóle strasznie dużo rzeczy trzeba wiedzieć i przewidzieć i mój umysł jest na to zbyt analityczny. Nie, nie za wolny. Analityczny. Lubię wszystko przeanalizować, rozpatrzeć wszystkie możliwości, a tu – trzeba ruszać, bo blokuje się ruch. Nie ogarniam, jak można zrobić samochód tak, żeby do dwunożnego człowieka dać trzy pedały. No ale jak to tak skakać? A jak noga poleci? Co wtedy? Tak, wiem. Magiczne słowo: KOLIZJA. To najczęściej słyszane przeze mnie słowo w ostatnim czasie. Mam nadzieję, że żadnej nie spowoduję.

Jazdy zaczynam w przyszłym tygodniu. Cała teoria od pani Marty już za mną, teoria, którą wykłada mi tatuń dowodzi, że teoria wykładana przez panią Martę jest głupia, bo i tak większość kierowców jej nie zna i ma gdzieś. Bo tak w ogóle prawie wszyscy kierowcy to idioci, jak oni jeżdżą, a ci, co te znaki tak ustawiają, to w ogóle pojęcia o niczym nie mają. I co za kretyn pozwolił postawić tu tę reklamę?!

Miłego wieczoru Wam życzę i proszę o mocne trzymanie kciuków, bo zbliża się PIERWSZA JAZDA.

2 przemyślenia na temat “Uwaga, będę jeździć!

  1. No proszę! Super nagroda! Gratuluję. A jazdami się nie martw, to najlepsza część kursu ;). Dasz radę. Pozdrowienia i życzę udanego weekendu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>